Home » Specyfiki prozdrowotne » Jaki probiotyk wybrać?

Jaki probiotyk wybrać?

By leczymysie on 04/10/2019.
In Specyfiki prozdrowotne

Reklamy telewizyjne aż huczą od proponowanych probiotyków. Każda wizyta w aptece to liczne ulotki i zapewnienia farmaceutów o konieczności stosowania określonego rodzaju probiotyków. Czym jednak jest dokładnie ten środek i jaki rodzaj powinno się wybrać?

 

Czym jest probiotyk?

 

Probiotyki to substancje, które pokrótce mają bardzo korzystny wpływ na cały organicyzm, lecz szczególnie na prace żołądka i jelita. Zdecydowanie najczęściej probiotyki to różnego rodzaju droższe lub bakterie, których zadaniem jest wzmocnienie, a często nawet odbudowanie uszkodzonej flory jelitowej. Poprawia to nie tylko funkcjonowanie jelit, lecz także wspomaga trawienie i często pomaga uporać się z przykrymi dolegliwościami chorobowymi. Nie tylko ze strony zwykłej biegunki, czy też grypy żołądkowej, lecz nawet znacznie poważniejszych chorób, jak choroba Crohna, czy też zespołu jelita drażliwego.

Czy vivomixx jest wart zakupu?

 

Jednym z najczęściej reklamowych probiotyków jest vivomixx. Czy faktycznie warto się skusić na jego zakup? Co odróżnia go od innych tego typu środków?

Podstawową różnicą pomiędzy vivomixxem a innymi probiotykami, jest bardzo bogaty skład. Jego podstawą jest aż 8 różnego rodzaju szczepów bakterii, które razem gwarantują zdecydowanie najlepsze działanie prozdrowotne.