Home » Specyfiki prozdrowotne » Niezbędniki w kosmetyczce osoby z problemami trądzikowymi

Niezbędniki w kosmetyczce osoby z problemami trądzikowymi

By leczymysie on 20/10/2019.
In Specyfiki prozdrowotne

Ludzie borykający się z problemami trądzikowymi bardzo często nie są zadowoleni ze stanu swojej skóry jesienią. Po ciepłym lecie jesień to często moment, gdy pojawia się znacznie więcej zmian trądzikowych. Szybciej goją się one pod wpływem słońca, natomiast ze zdwojoną siłą atakują właśnie o tej chłodniejszej porze roku. Warto wtedy uzupełnić swoją kosmetyczkę o kilka dobrych preparatów, które pomagają w radzeniu sobie z problemami skórnymi.

 

Acne Derm

Kultowy już acne derm to krem, po który warto sięgać w przypadku problemów ze skórą. Pomaga on goić się nagle pojawiającym się zmianom trądzikowym oraz przeciwdziała tworzeniu się blizn. To zatem taki pierwszy ratunek dla osób, u których zmiany trądzikowe pojawiają się dosyć często, ale nieregularnie.  Pielęgnacja przy użyciu acne derm jest prosta i skuteczna.

Łagodny środek myjący

Kolejna ważna rzecz w kosmetyczce osób zmagających się z trądzikiem to łagodne środki myjące. Pomagają one usunąć zanieczyszczenia i nadmiar sebum ze skóry, ale nie wysuszają jej i nie działają drażniąco. To najważniejsza zasada podczas oczyszczania. Środki myjące nie powinny być oparte o alkohol, o czym również warto pamiętać. Dobrze zatem przed zakupem sprawdzić ich skład.